Panele ścienne sosna miks

Producent:

Panele sosna miks – sposób na urokliwą drewnianą ścianę


Kategoria: Mozaiki na ścianę - HIT

Rodzaj drzewa: Sosna

szerokość: 100 mm

grubość: 6 mm

Cena od: 210.00 zł za m2


Opis

Panele sosna miks – sposób na urokliwą drewnianą ścianę

Sosna jest jednym z najpopularniejszych drzew iglastych rosnących na terenie Polski i jednocześnie podstawowym surowcem, jaki stosuje się na rynku drzewnym. Panele ścienne sosna miks to produkt wyjątkowy pod każdym względem. W pełni wykorzystaliśmy wszystkie właściwości drewna sosnowego, a także wydobyliśmy jego unikatowe, naturalne piękno, pozwalając mu zaistnieć na ścianach Państwa domów i mieszkań.

Naturalne retro – drewniane panele ścienne sosnowe

Jeśli cenią sobie Państwo styl vintage lub retro i klasyczne piękno naturalnego, surowego drewna, zachęcamy do bliższego przyjrzenia się sosnowym drewnianym panelom ściennym. Dlaczego? Prezentowany produkt sosna miks to najwyższej jakości wyjątkowe połączenie sosnowych desek w kolorze szarości oraz brązu, który udało się osiągnąć dzięki wieloletniej ekspozycji surowca na promienie słoneczne. Ręczna obróbka pozwoliła nam na wydobycie walorów dekoracyjnych tego pięknego drewna – niepowtarzalnej faktury i naturalnie występujących słojów.

Magiczne odzyskane drewno

Drewno, z którego powstały nasze panele pochodzi z odzysku – pozyskaliśmy je ze starych budynków najczęściej przeznaczonych do rozbiórki. Celowo nie ingerowaliśmy w jego naturalną strukturę, aby podkreślić unikatowość i indywidualność. Każdy kawałek to w końcu zupełnie inna historia, która – dzięki obecności w Państwa domach i mieszkaniach – zyskuje zupełnie nową odsłonę.

Właściwości sośniny

Sosna jest miękka, łatwa w obróbce, ale przy tym niezwykle wytrzymała. Najlepsze właściwości techniczne posiada drewno sosnowe pochodzące z drzew, które osiągnęły wiek 80-120 lat. Im starsze, tym intensywniejszy ma kolor, a w stanie suchym wytrzymuje nawet tysiąc lat! Sosna jest także odporna na ścieranie, dlatego wykonane z niej drewniane pokrycie ścian we wnętrzach będzie służyło bardzo, bardzo długo.

Montaż paneli ściennych ze starej sośniny

Drewniane deski ścienne z naszej oferty są dostępne w następujących wymiarach: długość 25-190 cm, szerokość 10 cm i grubość 6 mm. Zestaw miks składa się zarówno z desek w kolorze szarym, jak i brązowym. Przyklejona do każdej lamelki 3-warstwowa taśma dwustronna umożliwia bezproblemowy samodzielny montaż. Do instalacji paneli na ścianie można użyć też kleju do podłóg.


*Zdjęcia zaprezentowane na stronie mają wyłącznie charakter poglądowy. Pęknięcia, sęki i przebarwienia nie są wadą produktu i nie mogą być powodem do reklamacji.