Blat dębowy szlifowany

Producent:

Odzyskane drewno oprócz tego, że jest trwałe i ekologiczne wyróżnia się tym, czego próżno szukać we współczesnych produktach. Rysunek usłojenia na powierzchni jest odzwierciedleniem długiej, niekiedy nawet 100-letniej historii materiału.


Kategoria: Blaty na stół i do kuchni

Rodzaj drzewa: Dąb

Rodzaj deski: Deska lita

dostępne grubości: 40, 50, 60, 70 mm

Cena od: 943.00 zł za m2


Opis

Blaty dębowe szlifowane wykonane z odzyskanego drewna


Najmodniejsze wnętrza kuchenne i stoły nie mogą obejść się bez pięknego, drewnianego blatu. Jeśli dodatkowo element ten zostanie wykonany z kilkusetletniej deski, całość nabiera unikalnego charakteru. Stare drewno, mimo że jest naznaczone upływem czasu, w pełni zachowuje swoją solidność i atrakcyjny wygląd. To wyjątkowa cecha, której nie ma drewno pozyskiwane z bieżących produkcji.

Dostępne w naszej ofercie blaty dębowe zostały starannie odnowione i przygotowane do ponownego użycia. Poddane zostały procesowi szlifowania, dzięki czemu ich powierzchnia na nowo zachwyca naturalnym wyglądem. Blaty pozyskane z odzyskanego drewna mają wyraźnie zarysowane usłojenie i różną grubość do wyboru. W końcu to właśnie nieregularny układ słojów i sęków odzwierciedla piękno natury i sprawia, że wystrój wnętrza jest ponadczasowy.

Jak wykorzystać blaty dębowe ze starego drewna?

Blat dębowy to produkt o wszechstronnym zastosowaniu. Nadaje się do wykończenia wnętrz lub mebli. Dębowy blat kuchenny z odzyskanego drewna jest idealnym dopełnieniem najmodniejszych aranżacji. Taki element sprawia, że kuchnia jest przytulna, ciepła i ekologiczna. Z blatu często wykonuje się piękne, dębowe stoły. Stare drewno w takiej postaci można też wykorzystać do zaprojektowania modnego biurka czy estetycznego wykończonego parapetu.

Dębowy blat z odzyskanego drewna jest podstawą wielu współczesnych aranżacji. Tworząc z niego unikalne stoły, stoliki, lady, parapety czy inne elementy, można ozdobić tym wyjątkowym surowcem najważniejsze pomieszczenia w każdym domu – salon, jadalnię czy kuchnię. Blaty dębowe z odzyskanego drewna odnajdą się również w wielu stylach aranżacyjnych. Pasują do wnętrz rustykalnych i industrialnych. Odzwierciedlają też najważniejsze cechy stylu prowansalskiego, nowoczesnego, klasycznego czy estetyki retro.

Dębowy blat z odzyskanego drewna jest doskonałym wyborem, czego potwierdzeniem są liczne zalety tego materiału. Do najważniejszych właściwości fizycznych można zaliczyć bardzo dużą wytrzymałość. Oznacza to, że bez względu na zastosowanie blatu, będzie on niezwykle trwały przez długi czas. W zależności od gatunku drewno dębowe jest też łatwe w obróbce, przez co pozwala uzyskać pożądane efekty w różnych projektach. Cechy fizyczne blatu wraz z wysoką wartością estetyczną, tworzą produkt doskonałej jakości.

Blat z odzyskanego drewna – nasz pomysł na piękne wnętrze

Łączymy wysoką jakość z ochroną środowiska, a jednocześnie pielęgnujemy ponadczasowe piękno drewna. Każdy z oferowanych produktów jest starannie odnawiany i gotowy do ponownego użycia. Odzyskane drewno dzięki nam zyskuje drugie życie, pełniąc w nowym miejscu funkcję praktyczną i dekoracyjną. Warto inwestować w ten wartościowy surowiec, ponieważ wnętrze wykonane z kilkusetletniego materiału fascynuje i zachwyca.

Oprócz drewnianych blatów, mają Państwo do wyboru różne rodzaje frontów meblowych. Do dyspozycji zwolenników naturalnego drewna są też materiały wykończeniowe w postaci paneli ściennych i desek podłogowych. Na podkreślenie zasługują również gotowe projekty stołów, które wykonane zgodnie z najmodniejszymi trendami i wykończone odnowionym drewnem stają się efektowną wizytówką każdego domu.