Blat dębowy rustik szczotkowany

Producent:

Najmodniejsze wnętrza kuchenne i stoły nie mogą obejść się bez pięknego, drewnianego blatu. Jeśli dodatkowo element ten zostanie wykonany z kilkusetletniej deski, całość nabiera unikalnego charakteru.


Kategoria: Blaty na stół i do kuchni

Rodzaj drzewa: Dąb

Rodzaj deski: Deska lita

Wykończenie: Szczotkowane

dostępne grubości: 40, 50, 60, 70 mm

Cena od: 1047.00 zł za m2


Opis

Blaty dębowe rustik szczotkowane – odzyskane drewno w nowej odsłonie


Ciężko wyobrazić sobie modne wnętrza bez drewna. Surowiec ten ze względu na piękny wygląd i wysoką trwałość od zawsze dominował w wystroju wielu domów. Blaty dębowe wytwarzane z odzyskanego drewna są elementem, który łączy piękno naturalnych materiałów z projektami aranżacji dostosowanymi do indywidualnych gustów i wymagań. Niewątpliwą zaletą takich produktów jest niepowtarzalny wygląd, będący efektem działania czasu na przełomie nawet kilkuset lat.


Nadzwyczajny charakter blatów dębowych wynika z ich naturalnego odcienia, który pasuje praktycznie do każdej aranżacji oraz nieregularnej faktury usłojenia drewna. Ta druga cecha została dodatkowo podkreślona zabiegiem szczotkowania. Dzięki niemu rysunek słojów i sęków jest bardziej widoczny, a przez to niezwykle interesujący. Decydując się na blaty dębowe szczotkowane, można wybierać spośród różnych grubości, co ułatwia dostosowanie parametrów produktu do rodzaju zastosowania.


Ponadczasowe blaty dębowe ze starego drewna

Odzyskane drewno oprócz tego, że jest trwałe i ekologiczne wyróżnia się tym, czego próżno szukać we współczesnych produktach. Rysunek usłojenia na powierzchni jest odzwierciedleniem długiej, niekiedy nawet 100-letniej historii materiału. Blaty dębowe doskonale eksponują wiekową strukturę słojów, nadając różnym elementom aranżacji oryginalności i klasy. Kultywując tradycję drewna we wnętrzach, można uzyskać ponadczasowy wystrój, cieszący się uznaniem zwolenników naturalności.

Blaty dębowe umożliwiają realizację różnych projektów meblowych i aranżacyjnych.


Najpopularniejszym zastosowaniem tego elementu jest wykończenie kuchni. Blaty dębowe w aranżacji kuchennej, które występują jako blaty robocze na szafkach, ladzie lub wyspie, zachwycają wyglądem. Za wyborem takiego materiału przemawia również wysoka trwałość, dzięki czemu wystrój kuchni w tym elemencie będzie perfekcyjnie spełniać swoje zadanie przez długi czas. Z blatów dębowych szczotkowanych wykonuje się również efektowne stoły, biurka, a nawet stylowe i solidne parapety.


Drewno, również w postaci blatów, jest podstawowym elementem wnętrz utrzymanych w wielu najpopularniejszych stylach. Takiego dodatku nie może zabraknąć w aranżacji prowansalskiej, nowoczesnej czy retro. Blaty dębowe podkreślają naturalny wymiar wnętrza rustykalnego bądź industrialnego. Wszechstronne zastosowanie odzyskanego drewna w takiej formie daje duże możliwości aranżacje, które zależą wyłącznie od Państwa wyobraźni.


Pielęgnujemy urok odzyskanego drewna

W swoim działaniu kierujemy się szacunkiem do natury. Odnajdujemy potencjał, który kryje się w starym drewnie i odnawiamy go w taki sposób, aby zachował swój prawdziwy, piękny wygląd. Unikamy przy tym użycia mocnych preparatów, takich jak sztuczne kleje i barwniki. Delikatne odświeżenie odzyskanego drewna całkowicie wystarczy, aby jego faktura znów budziła zachwyt.


Blaty dębowe to szczególnie polecany przez nas produkt. Cechuje się pięknym usłojeniem i wysoką trwałością. Drewno dębowe jest bowiem niezwykle wytrzymałe i solidne. Jego ponowna obróbka niekiedy po kilkuset latach użytkowania może tylko potwierdzić, że wybór takiego surowca to inwestycja na przyszłość. Kolejną, ważną cechą blatów dębowych jest podatność na obróbkę. Ta właściwość sprawia, że materiał łatwo dopasować do różnych wizji i projektów.


W naszej ofercie znajdą Państwo także fronty meblowe, znajdujące zastosowanie w tworzeniu aranżacji na wymiar. Ciekawą propozycją dla ceniących piękno natury są gotowe stoły, zaprojektowane zgodnie z najmodniejszymi trendami. Z kolei panele ścienne i deski podłogowe dostępne w wersji sosnowej lub dębowej są idealnym rozwiązaniem we wnętrzach, w których dominującym materiałem ma być odnowione, w pełni wartościowe drewno.